Remi tregon arsyet e shoqërimit nga hetuesit e Gjykatës Speciale

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi, ka reaguar pas raportimeve që i njëjti u arrestua por më pas u lirua

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi, ka reaguar pas raportimeve që i njëjti u arrestua por më pas u lirua.

Remi ka thënë se para shtëpisë së tij u janë prezantuar hetuesit e Gjykatës Speciale të Kosovës me një urdhër nga Prokuroria e Gjykatës Speciale për kontroll të telefonit.

Ai ka thënë se i është shpjeguar se duhet të bëjnë një bisedë zyrtare në zyre të Eulexit.

“Personeli nga Gjykata Speciale janë sjellë me respekt. Në zyre të Eulexit më është sekuestruar telefoni im dhe posa është bërë kjo kontrollë pa asnjë interesim shtesë nga ana e tyre, ka përfunduar biseda dhe tani gjendem në shtëpi”, ka shkruar ai.

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi, pak minuta më parë është liruar nga EULEX.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Venhar Isufi.

Lexo dhe: Lirohet Remi

Sipas tij, Remi ka thënë se vetëm telefonin ia kanë marrë, asgjë tjetër.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika