Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Marok, nga 296 në 632

Mediat ndërkombëtare raportojnë se numri i të vdekurve nga tërmeti që ka goditur sot Marokun është rritur në 632

Foto: Reuters

Numri i viktimave nga tërmeti në Marok është rritur nga 296 në 632.

Kështu ka raportuar Televizioni i Marokut.

Nga ky tërmet thuhet se janë lënduar 329 persona, sipas agjencisë së lajmeve Reuters, raporton BBC.

Gjatë kësaj të shtuneje u raportua se ka ndodhur një tërmet me magnitudë 6.8 ballë në Marok. Fillimisht raportohej se ishin 296 viktima, por tani mediat ndërkombëtare raportojnë se ky numër është rritur në 632.

Lexo dhe: Tërmet në Marok, të paktën 296 të vdekur

Ky tërmet ka ndodhur vetëm pas orës 23:00 me kohën lokale (22:00 GMT) në një thellësi të cekët, rreth 71 km (44 milje) në jugperëndim të Marrakeshit.

 

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika