Shqipëria bëhet me kampione bote në ski

Gara për Kupën e Botës, event që po zhvillohet në Sant’Anton të Austrisë, skiatorja Laura Colturi skiatorja që përfaqëson Shqipërinë, zuri vendin e parë në këtë garë klasike të skijimit Super Gjiganti

Në garën për Kupën e Botës, event që po luan në Sant’Anton të Austrisë, skiatorja Laura Colturi skiatorja që përgjithësisht Shqipërinë, zuri vend e parë në këtë garë klasike të skijimit Super Gjiganti, duke merituar shitësin e parë dhe titullin e lartë të kampioneve. së Botës për të reja.

Pa dyshim, ky i parë dhe i madh i sportit të skive, një herë është një i konsiderueshëm i arsyeshëm për sportin shqiptar, i cili edhe nuk ka në gjirin e tij edhe një kampione të Botës, në një sport të suksesshëm të suksesit pak të praktikuar në sport. tonë.

Një ditë më parë, Laura Colturi u rendit katërta në kategorinë e Down Hill, të cilët do të zhvillojnë për herë të parë kampione bote për moshën deri në 18 vjec.

Ditën e shtunë, sportistja shqiptare merr pjesë në garën e fundit të kategorisë Giant Slalom që është edhe sfida e tretë për këtë botë në Austri.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Mehmeti: Ivanoviqin e ka arrestuar policia e EULEX-it, gjë që...

Murat Mehmeti nga policia i cili thuhet se e ka arrestuar Oliver Ivanoviqin, ka qenë në një lidhje telefonike në emisionin Debat Plus në...

Të fundit nga rubrika