Spanja mbyll pjesën e parë ndaj Kroacisë me rezultat 3:0

Spanja ka mbyllur pjesën e parë me Kroacinë me një rezultat dominues prej 3:0.

Në minutat shtesë të pjesës së parë ka shënuar golin e tretë Carvajal.

Kurse golin e dytë e kishte shënuar Fabian Ruiz në minutën e 32-të.

Ndërsa golin e parë për spanjollët e shënoi Ruiz në minutën e 29-të.

 

Spanja dyfishon epërsinë me supergolin e Fabian Ruiz

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika