Sveçla i përgëzon zyrtaret policore për “përfaqësim dinjitoz” në Konferencën Ndërkombëtare të Grave në Polici në Zelandën e Re

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka përgëzuar Policinë e Kosovës për përfaqësim të 13 zyrtareve policore në Konferencën Ndërkombëtare të Grave në Polici në Zelandën e Re

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka përgëzuar Policinë e Kosovës për përfaqësim të 13 zyrtareve policore në Konferencën Ndërkombëtare të Grave në Polici në Zelandën e Re.

“Përgëzoj Policinë e Kosovës për përfaqësim dinjitoz të 13 zyrtareve policore në Konferencën Ndërkombëtare të Grave në Polici në Zelandën e re, si pjesëmarrëse të barabarta në mesin e 75 shteteve pjesëmarrëse, me mbështetje të INL Ambasadës Amerikane në Kosovë”, ka thënë Sveçla.

Sveçla ka thënë se do të vazhdojnë “me përkushtim të avancojmë” pozitën e gruas në Policinë e Kosovës.

Në qytetin Auckland të Zelandës së Re kanë qëndruar pesëmbëdhjetë pjesëtare të Policisë së Kosovës, ku kanë  marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare të Grave në Polici “IWPC2023”.

Gjatë qëndrimit në Zelandë të Re, pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë parakaluar edhe në Paradën e Kombeve.

Lexo dhe: Policia e Kosovës parakalon në Paradën e Kombeve në Zelandë të Re

Ambasada e Kosovës në Zelandë të Re ka shpërndarë disa fotografi nga ky moment, derisa ka shkruar “Parada e Kombeve mëngjesin e sotëm na bëri krenarë për përparimin e Policisë së Kosovës”.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika