Tejkaloi shpejtësinë, i konfiskohet automjeti dhe i merret patent shoferi për gjashtë muaj

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një personi në Mitrovicë i është konfiskuar përkohësisht automjeti dhe i është marrë për gjashtë muaj patentë shoferi

Gjatë ditës së hënë, Policia e Kosovës ka njoftuar se në Mitrovicën e Jugut, një shofer bëri tejkalimin e shpejtësisë, kështu duke ia konfiskuar përkohësisht automjetin dhe duke i marrë patent shoferin për gjashtë muaj.

Sipas njoftimit, shoferi bëri tejkalim të shpejtësisë, në zonën 60 km/h voziti 122 km/h, ku i njëjti drejtonte automjetin nën masën mbrojtëse të ndalimit të shqiptuar ditë më parë.

Ndaj kundërvajtësit, është shqiptuar gjobë prej pesëqind (500) eurosh, pesë (5) pikë negative, masa mbrojtëse marrje e patentë shoferit për gjashtë (6) muaj.

Ndërkaq i është konfiskuar përkohësisht automjeti, po ashtu, me masë aktive për gjashtë muaj.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika