Tri fotografitë e stilit të rrugës më të mira nga Phil Oh, në Bienalen e Venecias 2022

"Bienalja e Venecias" rikthehet në vitin 2022

Bienalja e Venecias është rikthyer zyrtarisht për vitin 2022. Për të shënnuar rikthimin e saj të rëndësishëm, markat më të mëdha të botës janë ribashkuar në Venecia për të festuar përsëritjen e instalacionit të artit.

Bottega Veneta dhe Matthieu Blazy nisën ngjarjet e Bienales me përformancën e tyre “Studime vallëzimi”, “Valentino” organizoi një darkë intime dhe “Christian Dior” ka mbajtur një ballo, transmeton “VOGUE”.

Sipas “VOGUE”, këto janë tri fotofrafitë më të mira të stilit të rrugës nga Phil Oh, në këtë event.

Fotoja e parë
Fotoja e dytë
Fotoja e tretë

Shija e redaktorit

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Të fundit nga rubrika