Udhëzuesi përfumdimtar për tendencat e pranverës 2022

Nga 'Vogue" është lansuar udhëzuesi përfundimtar për pranverë

Dielli është jashtë dhe ngjyrat e ndezura kanë filluar të dominojnë rrugët. Në shfaqjet e pistave të New York-ut dhe në Tokyo tendencat e pranverës 2022 përqafojnë gëzimin dhe gjallërinë.

Prada dhe Chanel vendosën kostume banjo dhe pantallona të shkurta në pasarelë, duke dëshmuar se veshjet e plazhit mund të jenë gati për t’u veshur, ndërsa Marine Serre dhe Dries Van Noten ringjallen bluzat e kokoshkave të viteve të 90-të për të sjellë pak argëtim në dollapët tanë, transmeton “Vogue”.

Mos i ndryshoni vijat tuaja

Vija optike bardh e zi nga Courreges dhe Tory Burch u japin jetë ngjyrave natyrale, provoni ti kombinoni këto pjesë grafike me thurje dhe aksesorë.

Përqafoni teksturen e kokoshkave

Mikro-teksturat mund të mos jenë të përgjithshme të këndshme, por në duart e stilistëve të rinj si Chet Lo, trikotrazhet me fluska janë pozitivisht elegante.

Besoni se më shumë është më shumë

Bojëja e turbullt e kravates së Loewe dhe modelet abstrakte të zebrave të Proenza Schouler janë vetëm dy mënyra për ti dhënë veshjeve tuaja një injeksion energjie dhe gjallërie të re.

Mendo sa më pak rreth veshjeve

Minifundi është këtu për të qendruar. Nuk mungojnë asnjëherë opsionet në dyqane, thjeshtë besoni se do t’a gjeni veshjen e duhur për vete.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika