Vazhdojnë vërshimet në Pejë, rrugë të stërmbushura me ujë (VIDEO)

Portali Dukagjini ka siguruar pamje të rrugëve të qytetit të Pejës, saktësisht në pjesën kryesore të këtij qyteti ku shihen rrugë të stërmbushura me ujë

Vërshimet e ujit në Pejë vazhdojnë si rrjedhojë e reshjeve të dendura të shiut.

Portali Dukagjini ka siguruar pamje të rrugëve të qytetit të Pejës, saktësisht në pjesën kryesore të këtij qyteti shihen rrugë të stërmbushura me ujë.

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut të cilat kanë nisur që nga dita e shtunë, në Zonën e Dukagjinit u raportua se gjatë ditës së diel janë shkaktuar përmbytje në disa qytete.

Në qytetin e Pejës dhe atë të Istogut situata dukej të ishte pak më e rënduar.

Përgjatë vikendit, Portali Dukagjini kontaktoi me kryetarin e komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri.

Ai theksoi se si pasojë e vërshimeve, kishte dëme materiale nëpër shtëpi, dhe dëmtime ne disa kanale të ujit.

“Ka rrëshqit një pjesë e dheut atje, jemi në përpjekje për ta liruar por nuk kemi arritur ende ta lirojmë, për momentin ajo pjesë është ende e bllokuar. Janë fryrë të gjithë lumenjtë, por kanalet po i bartin ujërat me sukses për momentin, në disa vende janë dëmtuar kanalet por kryesisht gjendja është nën kontroll. Ka dëme materiale, nëpër shtëpia, u ka hyrë uji nëpër shtëpia njerëzve, si ngjarje e zakonshme kjo punë”, kishte deklaruar Muhaxheri.

Gjendja nga vërshimet në Pejë, flet kryetari Muhaxheri

Shija e redaktorit

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

Më të lexuarat

Paralajmërohet largimi i flamujve kombëtarë nga Xhamia e Bellopojës, imami...

Vendosja e flamujve kombëtarë për nder të 28 Nëntorit, në xhaminë e fshatit Bellopojë, nuk po i pëlqen të gjithëve. Kështu të paktën pretendon Imami...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

E jashtëzakonshme, Kameruni e barazon rezultatin ndaj Serbisë për 2...

Kameruni ka arritur ta barazojë rezultatin ndaj Serbisë. Gjithçka, filloi nga supergoli i Vincent Aboubakar, i është shënuar në minutën e 64-të. Aboubakar ka shënuar...

Të fundit nga rubrika