Vuçiq poston fotografi duke luajtur shah: Po presim konkluzionet e takimit në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka postuar një fotografi duke luajtur shah në Bruksel duke thënë se po pret të përfundojnë bisedimet midis Prishtinës dhe Brukselit

Presidenti serb, Aleksandër Vuciq

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka postuar një fotografi në rrjetin social Instagram, ku shihet duke luajtur shah me një person, teksa në Bruksel po zhvillohen bisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësim të BE-së.

Ai këtë fotografi e ka postuar me mbishkrimin “Derisa presim përfundimin e bisedimeve dypalëshe Prishtinë-Bruksel”.

Kanë kaluar më shumë se katër orë qëkur takimi në Bruksel në mes të shefit të diplomacisë evropiane, Josep Borrell, përfaqësuesit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi ka filluar.

Në rrjetin social Facebook, zyrtarë të Vetëvendosjes kanë shpërndarë statuse të njëjta në mbështetje të kryeministrit, Kurti.

Ndërkaq, kryediplomati Borrell pritet të mbajë konferencë për media pas takimit.

 

Kalojnë mbi katër orë, ende nuk përfundon takimi trepalësh në Bruksel (VIDEO)

 

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika