ZYRTARE: Al Hilal me ofertë historike për Kylian Mbappe

Skuadra e Arabisë Saudite, Al-Hilal i ka ofruar Kylian Mbappes një kontratë 300 milionë eurosh për t'iu bashkuar atyre këtë verë. Marrëveshja do të përfshijë një klauzolë lirimi që mund ta shohë atë të transferohet në Real Madrid vitin e ardhshëm

Kylian Mbappe

Oferta e Al Hilal mund të shpallet si tarifa më e lartë në histori për Kylian Mbappe, por Paris Saint-Germain i drejtohet drejt Real Madridit.

Klubi saudit, Al Hilal ka dërguar një ofertë zyrtare ekstreme në vlerë prej 300 milionë eurosh te Paris Saint-Germain për blerjen e Kylian Mbappe.

Sipas një njoftimi të gazetarit të njohur Fabrizio Romano, kjo ofertë, e cila shpallet si tarifa më e lartë në historinë e futbollit, ka për qëllim të hapë negociata për transferimin e lojtarit të shquar.

Megjithatë, besohet se lojtari dëshiron të vazhdojë karrierën e tij në Evropë dhe nuk ka ndërmend të hyjë në bisedime me Al Hilal në këtë fazë.

Në fakt, Paris Saint-Germain është i bindur se Kylian Mbappe ka një marrëveshje të përcaktuar me klubin spanjoll, Real Madrid.

Kjo e fundit bën që Mbappe të vijë në qendër të vëmendjes së medias, duke u shpallur i disponueshëm në treg për ekipet e tjera të interesuara.

PSG është në pritje të ofertave të shpejta, duke përfshirë edhe atë të Realit, për të cilën pritet që të sjellë një sfidë të fortë për klubin francez në tentativën e tyre për të transferuar lojtarin e talentuar.

Ndërkohë, Kylian Mbappe vazhdon të jetë një nga emrat më të diskutuar në botën e futbollit, dhe tashmë ofertat e klubit saudit Al Hilal e bëjnë të qartë se ai është në kërkim të një sfide të re dhe një destinacioni të ri për karrierën e tij.

Mbappe ka një rekord të shkëlqyeshëm në futbollin francez, duke shënuar 212 gola në 260 ndeshje dhe duke regjistruar 98 asistime.

Edhe pse ka fituar Kupën e Botës me Francën në 2018 dhe ka ndihmuar në finalen e 2022, ai ende nuk ka arritur të fitojë Ligën e Kampionëve.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika