PSG i ofron Mbappes 1 miliard euro me kontratë 10-vjeçare

Raportohet se Nasser Al-Khelaifi, presidenti i PSG-së, ka një ofertë të fundit që mund të bindë Kylian Mbappe të zgjasë qëndrimin e tij në Parc des Princes . Në rast se do të firmoste këtë megakontratë të propozuar direkt nga Katari, sulmuesi francez do të bëhej një nga sportistët më të paguar të të gjitha kohërave

Kylian Mbappe

Kylian Mbappe ka marrë një ofertë të paparë nga Paris Saint-Germain (PSG), me vlerë 1 miliard euro, e cila përfshin një kontratë 10-vjeçare.

Kjo do ta lidhte Mbappe me klubin deri në moshën 34-vjeçare dhe është një marrëveshje e përjetshme, duke e bërë atë kontratën sportive më fitimprurëse në histori.

Mbappe, megjithatë, raportohet se ka refuzuar këtë ofertë të marramendshme, dhe i ka thënë PSG-së se ai nuk është i motivuar nga paratë dhe ëndërron të luajë për Real Madridin, ku mund të fitojë çdo trofe të mundshëm që ofrohet.

Siç raporton Defensa Central, ai ka komunikuar me PSG-në dhe i ka thënë që nuk ka ndërmend të nënshkruajë një marrëveshje të re, por planifikon të largohet si transferim i lirë verën e ardhshme.

Lexo edhe: Reali i gatshëm t’i ofrojë Mbappe-s 50 milionë euro pagë

Por, PSG e kishte njoftuar Mbappen se ai ose duhet të nënshkruajë një marrëveshje të re ose të shitet këtë verë.

Mbappe ka një rekord të shkëlqyeshëm në futbollin francez, duke shënuar 212 gola në 260 ndeshje dhe duke regjistruar 98 asistime.

Edhe pse ka fituar Kupën e Botës me Francën në 2018 dhe ka ndihmuar në finalen e 2022, ai ende nuk ka arritur të fitojë Ligën e Kampionëve.

Situata aktuale nuk sugjeron një zgjidhje të shpejtë për të ardhmen e Mbappes, dhe çështja mund të vazhdojë të përfshijë spekulime dhe diskutime të gjata në futboll.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika