AGK-ja të martën mbanë konferencë, mediave do t’u adresohen gazetarët afganë që kanë mbërritur në Kosovë

AGK-ja ka bërë të ditur se nesër do të majë konferencë, mediave do t’u adresohet gazetarët që kanë mbërritur në Kosovë

Gazetarë afganë që kanë mbërritur në Kosovë të pritur nga AGK-ja

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së martë (nesër) do të mbahet konferencë për media.

Ata njoftuan se mediave do t’u adresohen gazetarët afganë që kanë mbërritur mbrëmjen e së hënës (sonte) në Kosovë.

“Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës – AGK, nesër, më 31 janar 2023, mbanë konferencë për media. Medieve do t’u adresohen gazetarët afganë që kanë mbërritur sonte në Kosovë, Amina Omid, Ahmad Shaker, Nimatullah Gholami dhe Raifullah Nikzad, si dhe Xhemajl Rexha – Kryetar i Bordit të AGK- së, dhe Flutura Kusari nga ECPMF”, thuhet në njoftim e tyre.

Konferenca mbahet në zyrat e AGK-së me fillim nga ora 10:30.

AGK-ja: Kosova i mirëpret katër gazetarët afganë

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika