“Alba Festival” po thyen rekorde, Cyrih do të ketë tri net të mëdha festive

Me datat 21-23 qershor në Cyrih mbahet festivali open-air shqiptar për Zvicër e më gjerë “Alba Festival”.

Ky është festivali më i madh në diasporë në të cilin do të performojnë 20 yje të muzikës shqiptare.

“Alba Festival”, synon të jetë një pikëtakim për një “miks” të muzikës moderne nga Shqipëria dhe nga Kosova dhe të stabilizohet si një platformë për shkëmbimin ndërkulturor.

Interesimi për të marrë pjesë është jashtëzakonisht i madh, ku ka thyer rekorde nga kërkesat e shumta të fansave.

Shija e redaktorit

Aksioni i Policisë në veri, konfiskohen rreth 74 milionë dinarë

Policia e Kosovës ka shpalosur detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit të Policisë së...

Melinda Ademi publikon projektin e ri “Kiss me”

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi, ka publikuar projektin e saj më të ri me titullin “Kiss Me”. Kënga e publikuar është me melodi dhe tekst...

Dafina dhe Ylli vazhdojnë t’i “trazojnë ujërat”, pozojnë me...

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, sot ka kapur vëmendjen e të gjithëve me postimin e saj të fundit në rrjetin social "Instagram". "Duar të bashkuara"...

Të fundit nga rubrika