Ardonati me kitarë përformon në Radio Dukagjini

E marta edhe kësaj here në Radio Dukagjini solli një artist të ri e shumë të talentuar, si dhe përformancë live nga ai.

I ftuar sonte në emisionin “Super Trend” me Drilonën dhe Mirdonin, ishte artisti Ardonat Blakçori, i cili me kitarën e tij, përformoi disa këngë të bukura shqipe e të huaja.

Blakçori deklaroi se talentin e tij më së shumti e shfaq në platformat sociale, Tik Tok e Instagram, ku edhe është në kontakt të drejtpërdrejt me publikun që e përcjellë.

Artisti i ri theksoi se këndon edhe nëpër bare e kafene, zakonisht në qytetin ku jeton, në Podujevë, por thotë se kërkesa të shumta për përformanca ka edhe nga Prishtina.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika