Arrestohet një person në Prishtinë, dyshohet për vrasje në tentativë

Policia e Kosovës ka njoftuar se e ka arrestuar një person në Prishtinë, nën dyshimet për tentim vrasje

Ilustrim

Një person është arrestuar në komunën e Prishtinës, nën dyshimet për tentim vrasje.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës, thuhet se atij i është konfiskuar pistoleta, me të cilën, i dyshuari kishte tentuar ta vrasë një person tjetër.

Pistoleta, sipas policisë, ishte e djegur.

Ndërkaq, i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Lidhur me rastin, është arrestuar i dyshuari, mashkull kosovar, dhe nga ai janë konfiskuar disa pjesë të pistoletës së djegur që është përdorur në rast. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika