Berishaj mohon të jetë takuar ndonjëherë me kryeministrin slloven: Nuk e njoh, kurrë s’kam qenë në kontakt me të

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, e ka mohuar të jetë takuar ndonjëherë me kryeministrin e Sllovenisë, Robert Golob. Ai ka thënë se sa herë do ta ricikloni lajmin e rrejshëm, ai vetëm i tillë mbetet

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, ka deklaruar se nuk e njeh kryeministrin e Sllovenisë, Robert Golob.

Ai i ka cilësuar si lajme të rreme raportimet e Golobit, teksa shton se nuk është takuar asnjëherë me të.

“Kryeministrin e Republikës së Sllovenisë, z. Robert Golob nuk e njoh, kurrë nuk e kam takuar në jetën time dhe nuk kam qenë kurrë në kontakt me të, kështu që pavarësisht asaj se sa herë do ta ricikloni lajmin e rrejshëm, ai vetëm lajm i rrejshëm mbetet”, ka shkruar Berishaj në Facebook.

Kryeministri i Sllovenisë, Robert Golob, të enjten u mundua të shfajësohet përmes një deklarimi publik, pas dyshimeve për përfshirje në skandalin financiar me ambasadorin e Kosovës në Kroaci.

Kryeministri Golob është pyetur në emisionin Odmevi në RTS skandalit financiar ku i përfshirë është Martin Berishaj.

Golob deklaroi se sa i përket përfshirjes së emrit të tij “e gjitha është një trillim”.

Sipas tij, si lajm është sponzorizuar nga kundërshtarët e tij politik.

“A e dini se kush e nisi këtë?”, e pyeti Golob gazetarin, “Këtë e ka nisur partia SDS para zgjedhjeve tona. Në atë kohë ata thanë se më financuan mua dhe fushatën time”.

Golob shtoi se më vonë u zbulua se Berishaj në fakt nuk është i afërt me të, por me kundërshtarin e tij Janez Jansha.

“Në gjysmë të rrugës morëm vesh se ky zoti Berishaj, i cili meqë ra fjala është ambasador në Zagreb, është mik personal i Janez Jansha, dhe në momentin që çështja u zhduk nga Sllovenia tani u ringjall, me sa duket në Kosovë”.

Golob shtoi se nuk e di kush e ka “ringjallur” çështjen, “ndoshta miq, armiq, nuk e kam idenë”.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika