Haradinaj për videon e VV-së: Kjo tregon mjerimin e tyre

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka komentuar videon e VV-së të publikuar para disa ditësh me emrin “Çka ka, çka s’ka”.

LVV-ja ka publikoi një “video sulmuese” të martën e 10 janarit, gjersa si në ato të mëparshmet, nuk kurseu të shfaqë pamje të figurave opozitare dhe jo vetëm, duke përmendur ngjarje që kishin ndodhur përgjatë qeverisjeve të kaluara.

Haradianj tha kjo video parqet mjerimin e partisë së tyre, pasi sipas tij ata janë në kulmin e Qeverisjes së tyre.

“Kjo tregon mjerimi e tyre, keta në të njëjtën kohë vazhdojnë me privatizimin. Keni parasysh një pushtet që ka nevojë për një video si kjo, në kulmin e qeverisjës tregon gjendjen dhe mjerimin e këtij pushteti”.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika