Katër qytetarë pozitivë me COVID-19 në Kosovë

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Kosovës, Ministria e Shëndetësisë në Kosovë informon se nga 392 testime, katër qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19

Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Kosovës, Ministria e Shëndetësisë në Kosovë informon se nga 392 testime, katër qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.080.

Në total numri i rasteve aktive është 123.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 71 doza të vaksinës kundër COVID-19, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.862 doza të vaksinës.

Deri më sot, 822.985 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.687 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

 

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika