KEDS konfirmon vdekjen e punëtorit në Pejë: Shkak nuk ka qenë shtylla elektrike

Një punëtor kishte vdekur të shtunën në fshatin Levoshë të Pejës, Policia e Kosovës ka thënë se ai kishte vdekur si pasojë e rrëzimit nga shtylla elektrike në të cilën ishte duke punuar. Por, KEDS ka konfirmuar vdekjen e punëtorit të tyre duke thënë se i njëjti ka pësuar sulm kardiak, dhe se nuk ka qenë duke punuar në një shtyllë elektrike

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS)

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS), ka konfirmuar vdekjen e një punëtori në Pejë, ku ishte raportuar nga Policia e Kosovës se gjatë ditës së shtunë ai ka vdekur si pasojë e rrëzimit nga një shtyllë elektrike.

“Punëtori ka qenë duke punuar në shtyllën elektrike ende nuk e dimë a ka qenë në kontakt me energjinë që është rrëzuar apo jo, por mjeku e ka konstatuar vdekjen e tij”, është shprehur zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Por, sipas KEDS-it punëtori i tyre dyshohet se ka pësuar atak kardiak gjatë orarit të punës, dhe se nuk ka qenë duke punuar në shtyllë elektrike por duke ecur për të gjetur një prishje.

“Me keqardhje konfirmojmë ndarjen nga jeta të kolegut tonë, i cili dyshohet se ka pësuar atak kardiak gjatë orarit të punës. I ndjeri nuk ka qenë duke punuar në shtyllë elektrike por duke ecur për të gjetur një prishje”, kështu ka deklaruar Margarita Rashiti, nga KEDS-i, për Dukagjinin.

Po ashtu, Rashiti ka theksuar se linja në atë pjesë nuk ka qenë me tension, ndërkaq organet kompetente do të vazhdojnë me procedurat tjera.

Ngjarja kishte ndodhur në fshatin Levoshë të komunës së Pejës, dhe se ngjarja është raportuar të ketë ndodhur rreth orës 12:00.

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika