Kurti: Të kërkosh Asociacionin pa e njohur Kosovën, është si të kërkosh kafe pa filxhan, e pamundur

Kryeministri, Albin Kurti, ka theksuar se Kosova nuk mund të themelojë Asociacionin pa pasur njohje nga Serbia

Kryeministri, Albin Kurti

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë se të kërkosh nga Kosova që të themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe pa e njohur Kosovës, është si të kërkosh kafe pa filxhan.

Kurti tha se nuk është në gjendje të sjelle kafen pa filxhan, duke theksuar se shteti është filxhani.

“Të kërkosh nga Kosova për Asociacionin pa e njohur Kosovën është si të kërkosh kafe pa filxhan, nuk jam në gjendje të sjellë kafe pa filxhan. Shteti është filxhani”, ka thënë Kurti

Kurti për Asociacionin: Mos të harrojmë përvojën e hidhur në Bosnjë, Beogradi dëshiron një tjetër Republikë Srpska

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika