Kurti udhëton për në Spanjë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar të premten e 25 nëntorit për në Spanjë, ku do të jetë pjesë e Kongresit të Internacionales Socialiste, që mbahet në Madrid

Albin Kurti, Kryeministër i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Spanjë të premten e 25 nëntorit.

Një gjë e tillë u bë e ditur nga Zyra e Kryeministrisë së Kosovës.

Gjersa, në njoftimin e Zyres së Kryeministrit të Kosovës, tregohet se Kurti do të marrë pjesë në Kongresin e Internacionales Socialiste, që mbahet në Madrid.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Spanjë. Merr pjesë në Kongresin e Internacionales Socialiste, që mbahet në Madrid”, thuhet në njoftimin e Zyres së Kryeministrisë.

Ndryshe, Spanja është një ndër pesë vendet e Bashkimit Evropian që nuk e ka njohur shtetin e Kosovës.

Madje propozimi i Presidencës Çeke të BE-së, që 1 dhjetori të jetë data e fundit që kosovarëve i duhet një vizë për të udhëtuar në Evropë, nuk u përkrah nga Spanja.

Përveç Spanjës, edhe Sllovakia e disa shtete të tjera nuk e përkrahën propozimin çek, që Kosovës t’i hiqen vizat më 1 dhjetor.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika