Me goditje të tavolinës e fishkëllima, deputetët e opozitës po e bojkotojnë punën e kuvendit

Deputetët e opozitës kanë penguar zhvillimin e punimeve të Kuvendit duke goditur tavolinat me shishe dhe duar. Këtë e kanë bërë në shenjë proteste për themelimin e komisionit hetimor për energjinë

Deputetët e opozitës, kanë filluar që me goditje të tavolinave e fishkëllima të krijojnë zhurmë me qëllim që t’i pamundësojnë punimet e Kuvendit të Kosovës.

Partitë opozitare këtë po e bëjnë si shenjë revolte për mosthemelimin e komisionit hetimor parlamentar për energji.

Në kohën kur deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, mori fjalën, deputetët e opozitës filluan të krijojnë zhurmë që t’ia ndalnin fjalën deputetit në fjalë.

Kjo mënyrë e shprehjes së revoltës ka zgjatur për disa minuta pa u ndalur fare.

Partitë opozitare kanë kërkuar që Kuvendi i Kosovës të mos hedhë asgjë në votim, pa u votuar komisioni për energji.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika