Messi dhe Cristiano Ronaldo në listën e rezultateve të ndeshjes miqësore mes tyre

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, të dy shënuan në ndeshjen miqësore mes tyre, por, ylli portugez shënoi dy gola teksa skuadra franceze mundi skuadrën saudite All-Star

Pamje nga ndeshja e PSG-së dhe 11-shes së ekipeve Al-Nassr dhe Al-Hilal

Betejat mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos erdhën për të përcaktuar një epokë të futbollit dhe tani ata mund të jenë takuar në fushë për herë të fundit pasi Paris Saint-Germain mundi një ekip saudit të All-Star në një miqësore.

Ndeshja në Arabinë Saudite përfundoi me fitoren 5-4 të skuadrës franceze, e cila filloi me shënimin e golit të Messit vetëm pas tre minutash.

Ronaldo ishte lojtari kryesor për skuadrën e Lindjes së Mesme, e cila drejtohej nga trajneri Marcelo Gallardo.

Me Kylian Mbappe, Neymar dhe Messi në formacion për skuadrën e Christophe Galtier, golat ishin gjithmonë të mundshëm.

Vrapimi i Messit në kohën e duhur në qendër u vërejt nga Neymar dhe ai e kaloi me lehtësi portierin Mohammed Al Owais.

Cristiano Ronaldo u shpall lojtari i ndeshjes.

Ronaldo u përgjigj gjysmë ore më vonë nga pika e bardhë, pas tij ishte Marquinhos që i dha epërsinë PSG-së, por, Ronaldo përsëri barazoi para pjesës së parë.

Ai së bashku me Messin, Mbappe dhe Neymar luajtën 61 minuta, Ronaldo pati shtatë goditje dhe krijoi një rast. Ishte një performancë tipike magjepsëse nga pesë herë fituesi i Topit të Artë. Atij iu dha çmimi lojtari i ndeshjes përpara rivalit të tij Messi.

Lojtari i PSG-së, Juan Bernat gjithashtu mori kartonin e kuq për mysafirët në një lojë ku Neymar humbi një penallti, duke e bërë atë yllin më të madh që nuk është në listën e golave.

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Foto nga ndeshja Al Nassr-Al Hilal dhe PSG

Sergio Ramos shënoi golin e tretë të natës për PSG-në, me Mbappe që shtoi një të katërt nga penalltia përpara se Hugo Ekitike të shënonte pesë.

Lufta e Arabisë Saudite

Skuadra e Arabisë Saudite nuk u dorëzua dhe goli i barazimit të Hyun-Soo Jang në 3-3 siguroi që turma në stadiumin ndërkombëtar King Fahd të argëtohej.

Anderson Talica shtoi golin e nëntë të natës në kohën e lëndimit, por ishte PSG -ja ajo që fitoi.

Messi dhe Ronaldo ndanë fushën për herë të parë që kur skuadra e Juventusit mposhti Barcelonën 3-0 në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në tetor 2020.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Detaje nga rasti ku ishte përfshirë Nysret Cena, Gjykata e...

Nysret Cena është personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik. Ai ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Të fundit nga rubrika