PSG me një gol më shumë rrëmben fitoren në ndeshjen miqësore ndaj ekipit të Ronaldos

Ndeshja miqësore mes PSG-së dhe yjeve të klubeve saudite Al Hilal dhe Al Nassr doli të jetë me shumë gola nga të dyja ekipet, ku në fund u mbyll me rezultat 5-4 për skuadrën franceze

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Foto nga ndeshja Al Nassr-Al Hilal dhe PSG

Ka përfunduar ndeshja e Paris Saint-Germain ndaj 11-shes së ekipeve saudite Al-Nassr – Al Hilal, me rezultat 5:4 për ekipin francez.

Golat në Riad të Arabisë Saudite nuk kishin të ndalur që nga goli i parë i Lionel Messit në minutën e tretë të ndeshjes.

Ndërsa, në minutën e 33-të erdhi goli i dytë i ndeshjes nga Cristiano Ronaldo duke iu kundërpërgjigjur Messit.

Neymari humbi një penallti në minutën e tretë të minutave shtesë në pjesën e parë, ndërsa tre minuta më vonë, Ronaldo shënoi për rezultat 2:2, dhe kështu përfundoi pjesa e parë e miqësores.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Neymar gjatë ndeshjes miqësore

Me fillim të pjesës së dytë, Sergio Ramos ishte i pari që realizoi rikthimin e epërsinë së klubit francez, pas asistimit nga Kylian Mbappe (53’).

Mirëpo, nuk zgjati shumë dhe vendasit e barazuan sërish rezultatin me golin e Hyun-Soo Jang (56’).

Një penallti tjetër erdhi në favor të PSG-së në vijim të lojës dhe përgjegjësin e mori Kylian Mbappe për ta rikthyer avantazhin e kampionit francez.

Pra, me një goditje të fortë në të majtë të portierit, Mbappe në minutën e 60-të ka siguruar që PSG-ja të jetë sërish në epërsi.

Zëvendësime nga të dyja skuadrat

Pas këtij goli, ndodhën zëvendësimet dhe dy superyjet e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi u larguan nga loja, së bashku me Neymar e Kylian Mbappe.

Mbrëmja e Ronaldos u mbyll teksa mori një dyshe të dobishme në debutimin e tij në Al-Nassr.

Golin e pestë për francezët e shënoi Hugo Ekitike në minutën e 78-të, pra për rezultatin 5:3.

Kjo miqësore në Riad ishte ndeshja e parë e Cristiano Ronaldos në Arabinë Saudite që nga nënshkrimi për Al Nassr dhe është ndeshja e parë me Ronaldon dhe Lionel Messin që kur Juventus mundi Barcelonën 3-0 në dhjetor të vitit 2020.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika