Ronaldo e mbyll pjesën e dytë me një barazim mahnitës

Pas një aksioni të minutave të fundit nga skuadra e Ronaldos, i cili barazoi rezultatin dhe la pa frymë skuadrën e Messit, arbitri më në fund i bie bilbilit për të përfunduar pjesën e parë

Cristiano Ronaldo feston pasi shënoi golin e dytë të skuadrës së tij

Tashmë ka përfunduar me rezultat 2:2 pjesa e parë e miqësores së 11-shes nga dy ekipet saudite Al-Nasrr, Al-Hilal ndaj skuadrës franceze, Paris Saint-Germian.

Dy golat befasues për lojtarët e PSG-së u shënuan nga ylli portugez, Ronaldo, në minutën e 33-të dhe goli i dytë u shënua në kohën e minutave shtesë (45+6).

Goli i parë i tij u realizua me anë të penalltisë, ndërsa goli i dytë i barazimit erdhi pasi ai  gjuajti me kokë fillimisht dhe qëlloi shtyllën.

Por, topi nuk u largua nga zona dhe u kthye nga ish-bashkëlojtari i tij, Ramosi, ku me pasim nga ai Ronaldo goditi rrjetën me të majtën.

Cristiano Ronaldo feston shënimin e golit të parë

Ndërsa, Neymar humbi një penallti në minutën e tretë të kohës shtesë së pjesës së parë, dhe tre minuta më vonë, Ronaldo shënoi për rezultat 2:2.

Goli i parë i ndeshjes miqësore ndërmjet yjeve të klubeve saudite dhe Paris Saint-Germainit, u shënua nga ylli argjentinas, Lionel Messi, në minutën e tretë.

Ronaldo është duke luajtur ndeshjen e tij të parë në Arabinë Saudite kundër kundërshtarit të tij më të madh, Lionel Messi, teksa PSG-ja përballet me Riyadh All-Stars.

Atij i është dashur të presë për paraqitjen e tij të parë që nga bashkimi me Al Nassr për shkak të një pezullimi nga FA gjatë ditëve të tij në Manchester United.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika