Në ndeshjen ndaj Sevillas, Gabriel Jesus shënon tre gola

Lojtari Gabriel Jesus është blerja e re e Arsenalit, e cila po konsiderohet si blerje e madhe pasi përformanca e tij në ndeshjet e realizuara deri më tani po komentohet e suksesshme

Gabriel Jesus, futbollisti i Arsenalit

Sulmuesi brazilian, Gabriel Jesus është blerje e re e ekipit të Arsenalit dhe po konisderohet si blerje e madhe për shkak të përformancës së tij.

Së fundmi, sulmuesi brazilian është transferuar nga Manchister City në Emirates.

Ky transferim u realizua nga një shifër prej 55 milionë eurosh.

Lojtari i Arsenalit ka qenë i sukseshëm në ndeshjet  miqësore që janë realizuar deri më tani. Këto ndeshje kanë zhvilluar nën urdhrat e trajnerit Mikel Arteta.

Gjatë këtyre ndeshjeve të realizuara, lojtari 25-vjeçar ka shënuar shtatë gola në pesë ndeshje me londinezët, tri prej tyre janë shënuar gjatë ndeshjes që u zhvillua këtë të shtune, e cila përfundoi me fitore 6-0 ndaj Sevillës.

Përveç këtyre ndeshjeve, Jesus ka shënuar dy gola edhe ndaj Nurnbergut dhe nga një gol ndaj Chelseat dhe Evertonit.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika