Nuk merren masa për trafon që po rrezikon fëmijët

Trafoja e energjisë elektrike në Pejë është parë e hapur, afër teatrit "Istref Begolli" në Pejë. KEDS nuk ka marrë masa për trafon që po rrezikon fëmijët

Një trafo e energjisë elektrike në Pejë është parë e hapur, afër teatrit “Istref Begolli” në Pejë. Për këtë rast, Portali Dukagjini kishte raportuar më datën 11 prill të vitit 2023.

Për këtë rast, KEDS ka bërë lëshime përsëri, duke mos marrë masa për trafon që po rrezikon fëmijët.

E njëjta gjendet afër një parku, park ky i cili frekuentohet nga fëmijë dhe jo vetëm.

Trafoja e hapur afër parkut në Pejë, rrezik për fëmijët

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika