Osmani takohet me kryeministrin e Bullgarisë, flasin për aspiratat e anëtarësimit të Kosovës në NATO

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidentja Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev.

Osmani shkruan se takimi me kryeministrin u fokusua në partneritetin ndërmjet Kosovës dhe Bullgarisë.

Po ashtu ajo tha se diskutuan për aspiratat e Kosovës për anëtarësimin në NATO dhe mbështetjen nga partnerët bullgarë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika