Pëson lëndime në vendin e punës, vdes në QKUK

Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën e 16 prillit, një qytetar nga komuna e Obiliqit ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Sipas raportit 24 orësh të policisë, thuhet se viktima ishte dërguar për trajtim mjekësor në QKUK pasi që gjatë punës në një firm në Obiliq kishte pësuar lëndime trupore.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar ishte dërguar në QKUK për trajtim mjekësor pasi që në një firmë në Obiliq gjatë punës kishte pësuar lëndime trupore. Si pasojë e lëndimeve të rënda viktima më pas kishte ndërruar jetë”, thuhet në raport.

Qendra Klinike Universitare të Kosovës

Sipas njoftimit, në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë përkatëse policore, inspektori i punës dhe është kontaktuar prokurori kujdestar.

Po ashtu, thuhet se “me urdhër të prokurorit kujdestar trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore (IML) për obduksion.

“Rasti është duke u hetuar”, vijon njoftimi.

Në raportin e policisë po ashtu, është raportuar për një rrahje në një diskotekë në magjistralen Ferizaj-Prishtinë.

Lidhur me rastin, janë arrestuar katër persona të cilët pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Ilustrim

“Ankuesi mashkull kosovar në një lokal  është kanosur me thikë nga i dyshuari mashkull kosovar. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari dhe është shoqëruar në stacion të policisë. Me rekomandim të prokurorit të shtetit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë, sipas statistikave të përgjithshme të policisë së Kosovës, brenda 24 orëve të fundit janë arrestuar 14 persona.

Ndonëse nuk është raportuar për ndodnjë aksident të ëprfunduar me fatalitet, në 24 orëshin e fundit policia ka raportuar gjithsej 28 aksidente trafiku me të lënduar.

Po ashtu, theksohet se një mijë e 678 tiketa trafiku janë shqiptuar gjatë të shtunës së 16 prillit.

Statistikat nga raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës

Shija e redaktorit

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Skender Beck, shqiptari nga Amerika na dërgon tinguj të Rock’n...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ku dolën shumë artistë të mëdhenjë si Bob Dylan, Jim Morrison, Jimi Hendrix, dhe shumë të tjerë, nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika