Protestuesit fillojnë të mblidhen edhe në Zubin Potok

Protestuesit serbë kanë filluar të mblidhen në Zubin Potok qysh në orët e hershme të mëngjesit

Në Zubin Potok po hiqen tendat e montuara para objektit të Komunës.

Qytetarë në Zubin Potok kanë nisur të grumbullohen, por në një numër më të vogël.

Aktualisht situata është e qetë atje, sipas ekipit të RTV Dukagjini që ndodhet në vendin e ngjarjes.

Objektin e komunës është duke e ruajtur Policia e Kosovës.

Që nga 26 maji, në veri të Kosovës janë rritur tensionet, pasi po atë ditë, krerët e rinj të Zveçanit, të Leposaviqit dhe të Zubin Potokut – të gjithë shqiptarë – u futën në ndërtesat komunale nën përcjelljen e Policisë së Kosovës.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika