Publikohet albumi i ri i reperit Drake “Honestly, Nevermind”

Rreperi i njohur Drake ka lanësuar albumin e tij të shtatë në studion “Honestly, Nevermind” të enjtën më datën 17 qershor

Drake me albumin e ri “Honestly, Nevermind"

Drake befasoi ndjekësit me lajmin se albumi i ri po vinte dhe kështu ndodhi,në rrjetin social Instagram ai ka postuar disa foto të albumit të tij.

Drake ka disa kohë që ka treguar për ardhjen e një albumi të ri, përgjatë disa muajve të fundit, reperi ka ndarë vazhdimisht pamje nga studio muzikore.“Aubrey Drake Graham” emri i vërtetë i reperit  së fundmi u shfaq në këngën e Jack Harlow “Churchill Downs”.

Albumi i ri  përmban 14 këngë  dhe vetëm një bashkëpunim, “Jimmy Cooks” me 21 Savage, menjëherë pas lansimit të tij erdhi edhe videoklipi i këngës Falling Back”, në të cilën u shfaq basketbollisti, Tristan Thompson.

LP-ja e re vjen nëntë muaj pasi ai publikoi albumin e tij “Certified Lover Boy” shtatorin e kaluar, ku u përfshin këngë të tilla si: “Knife Talk” me 21 Savage dhe Project Pat, “Way 2 Sexy” me Future dhe Young Thug dhe “Fair Trade” me Travis Scott.

 

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika