Sot zhvillohen katër ndeshje vendimtare në Euro 2024

Këtë të martë në UEFA Euro 2024 zhvillohen katër ndeshje vendimtare në Grupin C dhe D, ku priten përballje të forta

Foto ilustruese

Sot, e martë, në UEFA Euro 2024 janë në orar për t’u zhvilluar katër ndeshje të rëndësishme nga raundi i tretë në Grupin C dhe D.

Pas përfundimit të fazës së grupeve në Grupin A dhe B, tashmë është radha e dy grupeve të tjera që t’i përfundojnë ndeshjet e tyre.

Ndeshjet e Grupit D do të zhvillohen në ora 18:00, ndërsa ato të Grupit C në ora 21:00.

Në ora 18:00, Franca do të përballet me Poloninë për pozitën e parë në grup, ndërkohë që njësojë edhe Holanda do të luajë kundër Austrisë.

Nga ora 21:00, Danimarka do të përballet me Serbinë, ndërsa Anglia do të ndeshet me Slloveninë.

Grupi C është veçanërisht interesant pasi të gjitha pozitat janë ende në lojë, ndërsa në Grupin D po luftohet për pozitat një, dy dhe tre.

Shuhet ëndrra e Shqipërisë për Evropian, mposhtet nga Spanja

Italia kualifikohet me gol në minutën e98-të

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika