Chelsea arrin një marrëveshje prej 100 milionë eurosh me klubin ukrainas për Mudryk

Chelsea ka rënë dakord për një marrëveshje me vlerë prej 100 milionë euro me klubin Shakhtar Donetsk për futbollistin anësor, Mykhailo Mudryk

Mykhailo Mudryk

Klubi i futbollit, Chelsea, ka arritur një marrëveshje prej 100 milionë euro me klubin ukrainas Shakhtar Donetsk për anësorin Mykhailo Mudryk.

E ardhmja e tij hyn në fazat kyçe, pasi Chelsea ka ofruar kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2030.

Mediumi Sky Sports ka raportuar se Mudryk tashmë është rrugës për në Londrën perëndimore për teste mjekësore të shtunën.

Arsenali mbeti në bisedime deri të premten, por ishte i përgatitur të largohej nga transferimi nëse marrëveshja nuk ishte e drejtë.

Në postimet e mediave sociale, Mudryk kishte treguar më parë Arsenalin ishte destinacioni i tij i preferuar, me kushtet personale që nuk pritej të kishin qenë problem.

Në fillim të sezonit të kaluar, ai ishte një i panjohur jashtë Ukrainës me një vlerë transferimi nën 1 milion £. Tani ai është një nga lojtarët e rinj më të lakmuar në Evropë. Pas një rritjeje shpërthyese, Mudryk duket i destinuar për gjëra të mëdha.

21-vjeçari, i cili tregoi shpejtësinë e tij drithëruese dhe aftësinë një-me-një në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në fillim të këtij sezoni, është përshkruar nga Darijo Srna, drejtori i futbollit të Shakhtar Donetsk, si “lojtari më i mirë në Evropë në pozicioni i tij” pas Kylian Mbappe dhe Vinicius Junior.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

Të fundit nga rubrika