Juventus vazhdon me humbje, Real Madrid ende i pamposhtur

Juventus është duke e vazhduar formën e dobët, pa fitore, në Ligë të Kampionëve, ndërsa Real Madrid po bën të kundërtën, duke vazhduar me serinë e fitoreve këtë sezon

Ilustrim

Ekipi nga italia Juventus ka regjistruar humbjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve, në ndeshjen e fundit kundër Benficas, ku u mposht me rezultat dy me një.

Të parët që kalun në epërsi ishin italianët me golin e Arkadiusz Milil, i cili pasimin e Pardes e konkrtizoi në gol në minutën e 4-të.

Ndërsa, kundërpërgjigjia e lojtarëve të Benficas erdhi në minutën e 43-të kur Joao Mario shënoi nga penalita.

Për të kaluar në epërsi Benfican, David Neres shënoi në minutën e 55-të.

Më këtë rezultat Juventus qëndron në vendin e tretë me zero pikë në tabelën e grupit H, ku kryson PSG-ja me gjashtë pikë pas fitores tre me një ndaj Maccabi Haifa, ndërkaq në vendin e dytë është Benfika gjithashtu me gjashtë pikë.

Ndërkaq, Reali Madridi është duke e vazhduar ecurinë e tij pa humbje në këtë sezon, si në La Liga, ashtu edhe në Ligë të Kampionëve.

Në ndeshjen e fundit në kuadër të Ligës së Kampioneve, Real Madrid mposhti ekipin gjerman Leipzigun, me rezultat dy me zero.

“Los Blankos” kalun në epërsi me golin e Frederico Valverde në minutën e 80-të, ndërsa në minutën e parë të lojës shtesë Marco Asensioi thelloi epërsinë në dy me zero.

Mbretërit krysojnë tabelën në grupin F me gjashtë pikë, të ndjekur nga Shakhtar Donestsk me katër pikë, dhe Celtic me një pikë në vendin e tretë, ndërsa Leipzigu me zero pikë në fund të tabelës.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika