Vuçeviq: Deri në orën 14:00 do të përfundojmë dislokimin e njësive ushtarake, shpresojmë në zgjidhje politike

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviq, deklaroi se dislokimi i plotë i formacioneve të njësive ushtarake...

Atiq kërkon nga KOSTT-i dhe ZRRE-ja që të fillojë pagesa e rrymës në Mitrovicën e Veriut

Kryetari i ri i komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka bërë një deklaratë për media,...

Daçiq: Shqiptarët nuk mund të jenë kryetarë në komunat serbe

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se detyrë e KFOR-it është “t’i pamundësojë...

Shkup, parlamenti i hap rrugën ndërtimit të autostradave

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut miratoi me shumicë votash disa ndryshime ligjore që krijojnë lehtësi në ndërtimin...

QUINT-i: Autoritetet e Kosovës të zmbrapsen menjëherë

Franca, Italia, Gjermania, Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje autoriteteve...

Tensionet në veri, Vuçiq: S’ka pasur kurrë krizë më të madhe, sonte mbledhim Këshillin e Sigurisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, duke komentuar situatën e krijuar në veri të Kosovës, ka thënë se...

Shchneeberger: Shumë më e rëndësishme do të ishte [sikur Hovenier] t’i trajtonte shkaqet dhe jo simptomat

Këshilltarja lokale e Bashkimit Evropian, Kati Shchneeberger, ka reaguar ndaj deklaratave të Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara...

Osmani: Mbështesim fuqishëm dialogun Kosovë – Serbi

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij në Kosovë,...

Kurti: Miratohet Udhëzimi Administrativ për trajtimin e qenve endacakë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka nënshkruar të enjten Udhëzimin Administrativ për trajtimin...