Dua Lipa me albumin e saj të ri thyen rekorde në Britani

“Radical Optimsm” është albumi më i ri i këngëtares me renome botërore dhe me rrënjë nga Kosova,  Dua Lipës i cili po thyen rekorde...

“Titan” sonte do të dëgjohet për herë të parë në skenën e “Eurovision 2024” në Malmo

"Titan" titullohet kënga që do ta përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në "Eurovision". Besa Kokëdhima sonte do të ketë paraqitjen e parë skenike në Malmo...

Don Xhoni me lëvdata ndaj Policisë së Kosovës: Më të mirët në rajon

Artisti i njohur i estradës kosovare, Don Xhoni, ka publikuar një "instastory", ndryshe nga ajo që jemi mësuar në profilin e tij në rrjetin...

Gjithçka gati për “Eurovision 2024”, Shqipëria do të performojë në natën e dytë

Sonte do të fillojë edhe zyrtarisht edicioni i 68-të i Eurovision Song Contest. Më saktë, Eurovision 2024 ka 16 këngë që do të konkurrojnë,...

“Kopshti i kohës”, veshjet më spektakolare të Met Gala 2024

Në Met Gala të vitit 2024, yjet e Hollywood-it dhe ikonat e modës u bashkuan në një festë spektakolare të modës dhe të artit,...

Vdes aktori Bernard Hill në moshën 79-vjeçare

Në moshën 79-vjeçare ka vdekur aktori i shumë filmave, Bernard Hill. Ai më së tepërmi njihet për rolin e kapitenit të anijes në filmin “Titanic”...

Dua Lipa me “Optimizëm Radikal” në muzikën dhe aktivitetet e saj

Dua Lipa rikthehet me albumin e saj të tretë “Radical Optimism” këtë të premte. Albumi i saj i treti me radhë flet për gjetjen dhe...

Kiara dhe Luizi bëhen prindër për herë të parë

Të përfolurit, Kiara Tito dhe Luiz Ejlli janë bërë prindër sot për herë të parë. Lajmin e kanë bërë të ditur përmes rrjetit social Instagram. Ndërsa,...

Këngët e Dhurata Dorës pa dyshim do jenë hitet e kësaj vere – Çka po paralajmëron këngëtarja?

Këngëtarja e njohur kosovare, Dhurata Dora pa dyshim se është ndër këngëtaret më të suksesshme dhe më të dashura për publikun. Sipas burimeve, Dhurata nuk...

Kori nga Kosova, Siparantum zë vendin e parë në festivalin prestigjioz në Belgjikë

Kori Siparantum ka shënuar një fitore të jashtëzakonshme, në Kategorinë G në festivalin prestigjioz “European Festival for Young People”, Neerpelt të Belgjikës, duke e...