Kek me mollë

Recetat e shpejta janë ato më të preferuarat, mirëpo, ato që marrin shumë kohë shijojnë po aq. Recetën e mëposhtme mund ta realizoni brenda 40 minutave.
PËRBËRËSIT:
  • 3 kokrra vezë
  • 100 gr gjalpë
  • 150 gr sheqer
  • 300 gr miell
  • 1 lugë çaji pluhur për pjekje
  • 4 kokrra mollë
  • ½ lëng limoni
  • 2 lugë gjelle sheqer për mollët
  • Sheqer vanilje
PËRGATITJA:

Në një tas fillimisht shtoni vezët me sheqerin, i rrihni me mikser elektrik derisa sheqeri të shkrihet dhe veza të bëhet kremoze. Shtoni gjalpin e shkrirë dhe të ftohur, i përzieni së bashku duke shtuar pak nga pak miellin e situr dhe  pluhurin pjekës. Masa që është krijuar e shtroni në një tavë keku.

Ndërkohë qëroni mollët, i prisni ato në feta me trashësi mesatare dhe i përzieni me lëng limoni, 2 lugë sheqer, vanilje dhe pak kanellë. Mbuloni komplet tavën e kekut me feta molle në formë rrethore dhe e vendoseni atë në furrën e parangrohur në 180 gradë Celsius për 35-40 minuta. Pasi keku të ftohet, mund ta pudrosni me sheqer pluhur sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!

 

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika