Manchester City i pandalshëm, Real Madrid nuk lëshon gjysmëfinalen

Real Madrid nuk ka ndërmend të humbas këtë lojë ndaj Manchester City-t, të cilët në fillim të lojës u treguan të vendosur që të largojnë Realin menjëherë, tani me epërsinë 3-2 në Ligën e Kampionëve

Manchester City, për gjysmëfinalen e Champions League, me Real Madridin, po kërkon të fitojë qysh në fillim me dy golat e një pas njëshëm, por Benzema nuk lë të i shijojnë shumë gjatë golat.

Manchester City, shënoi golin e tretë nga lojtari sulmues Philfoden, kundër Real Madrid-it, mirëpo as kjo nuk zgjati shumë që Real Madrid të pranoj humbjen, Vinicius ua ktheu me golin dytë. 

Karim Benzema bëri golin e parë për Real Madrid-in, në minutën e 33-të, lojtari i shumë përmendur ua ktheu brohoritjet tifozëve të madrid-ve, duke iu dhënë kurajo edhe lojtarëve që të mos humbasin nga dy golat e parë.

Karim Benzema, Real Madrid

Sulmuesi i yllit të Real Madrid-it, vazhdon të jetë i suksesshëm në Champions League. Ky është goli i 13-të i Benzemas në Ligën e Kampionëve të këtij viti dhe është goli i parë me Manchester City-n këtë sezon.

Skuadra e Manchester City-t është ende në avantazh 3-2, por duhet të jetë një epërsi shumë më e madhe nga rastet e humbura.

Në takimin që zhvillohet në Etihad Stadium, skuadra nikoqire realizoi që në minutën e dytë të takimit. Ky shënim erdhi nga një harkim fantastik në zonë nga Riyad Mahrez të cilin e priti Kevin De Bruyne duke e shënuar me kokë.

Porse nuk u ndalën këtu. Në minutat e 11-të e dyfishuan avantazhin me golin e Gabriel Jesus. Kësaj radhe De Bruyne ishte në rolin e asistuesit.

Ishte ky një fillim fantastik i lojës dhe supersfidës ndërmjet dy skuadrave pretendente për trofeun e madh.

Pritet të shihet cili do të jetë golashënuesi i rradhës në minutat në vazhdim të sfidës së dytë të gjysmëfinales të Ligës së Kampionëve.

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika