PSG ka synim të bllokojë largimin e Messit dhe të Ramos

Lionel Messi dhe Sergio Ramos kanë vënë bast në rikthimin në ish-klubet e tyre pas sezoneve të para të vështira në Paris. Presioni është rrit sërish mbi Paris Saint-Germain (PSG) pas një tjetër humbjeje në Kampionatin e Ligës këtë fundjavë. Parisienët prijnë me 12 pikë, por kanë humbur katër nga gjashtë ndeshjet e fundit.

Për shkak të disa lëndimeve, Ramos ka luajtur vetëm pesë herë, ndërsa, Messi ka shënuar vetëm dy herë qënga transferimi i tij nga Barcelona, duke mos qenë në gjendje të zbulojë formën e tij më të mirë të golshënuesit. Megjithëkëtë, PSG është i etur për t’i mbajtur në ekip.

Raportimet kanë thënë se, PSG do të bllokojë çdo rikthim të mundshëm të Messit në Barcelonë ose të Ramos në Real Madrid.

Messi ka nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare gushtin e kaluar, ndërsa, korrikun e kaluar, Ramos, gjithashtu, nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika