Raoul Bellanova përfundon testimet mjekësore para huazimit në Inter

Futbollisti Raoul Bellanova ka kryer testimet mjekësore para se të huazohet në Inter deri në qershor të vitit 2023. Interi për këtë huazim do të paguajë tre milionë euro

Raoul Bellanova

Raoul Bellanova, të hënën e 4 korrikut ka kompletuar testet mjekësore me Interin përpara një huazimi në Stadio Meazza.

Nënshkrimi me Raoul Bellanova është nënshkrimi i pestë i Interit gjatë verës pas Andre Onana, Henrikh Mkhitaryan, Romelu Lukaku dhe Kristjan Asllani.

Futbollisti Bellanova ka kaluar testet mjekësore me Nerazzurrët përpara se të nënshkruajë kontratën e tij në selinë e klubit.

Interi për huazimin e Raoul Bellanoves deri në qershor të vitit 2023 do të paguajë tre milionë euro. Interi ka një opsion për të blerë për 7 milionë euro, por mund të bëhet një detyrim për të blerë në kushte të caktuara.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika