Spanja e “demolon” Kroacinë

Kroacia mposhtet nga Spanja me rezultat prej 3 me 0

Spanja Kampionatin Evropian e ka filluar me këmbë të “djathë”.

Ekipa spanjolle e ka mposhtur atë kroate me rezultat të thellë prej 3 me 0 në ndeshjen e parë të grupit B.

Spanja të tre golat i shënoi në pjesën e parë.

Spanja mbyll pjesën e parë ndaj Kroacisë me rezultat 3:0

Alvaro Morata shënoi në minutën e 29-të të ndeshjes, kurse tre minuta më vonë, Fabian Ruiz dyfishoi epërsinë.

Spanja dyfishon epërsinë me supergolin e Fabian Ruiz

Në minutën e dytë shtesë së pjesës së parë, Carvajal realizoi pas asistimit nga Lamine Yamal për epilogun e këtij takimi.

Lamine Yamal theu rekord në këtë ndeshje, pasi që u bë lojtari më i ri që paraqitet në një Kampionat Evropian, si 16 vjeçar.

Kësisoj, Spanja tani i prin grupit B me tri pikë, teksa prej orës 21:00, Shqipëria do të luajë përballë Italisë.

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me më të mirët, Spalletti sulmon

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika