Transferimi i Origit në Milan do të konfirmohet ditët në vijim

Ish-lojëtari i Liverpoolit, 27-vjeçari, Dorick Origi pritet të transferohet në Milan, konfirmimi zyrtar pritet të bëhet ditëve në vijim. Origi ka l^ndime muskulore dhe nuk do të mund të stërvitet me skuadren të paktën 10 ditë

Divock Origi

Në ditët në vijim Milan do të konfirmojë transferimin e Divock Origi.

Divock Origi është duke u shëruar nga një lëndim muskulor dhe kjo e ka penalizuar të stërvitet me skuadren së paku 10 ditë.

Gjatë javës së kaluar, ish-lojëtari i Liverpoolit ka bërë disa ekzaminime mjekësore me kampionin e Serie A, por Milan nuk e kanë zyrtarizuar transferimin.

Në media qarkullojnë lajme se njoftimi zyrtar është shtyrë për çështje burokratike, por konfirmimi do të vijë në ditët e ardhshme.

Të hënën e 4 korrikut, Milani i ka nisur përgatitjet parasezonale, ndërsa Origi do të ketë mundësi të njohet me bashkëlojëtarët e tij gjatë të martës së 5 korrikut.

Mediat e huaja raportojnë se Divock Origi, 27-vjeçari do të fillojë stërvitjet pas tejkalimit të lëndimeve që ka pësuar në pjesën e dytë të sezonit në Anfield.

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika