Zjarr në një banesë në Mati I, nuk ka persona të lënduar

Foto:Insajderi

Një ndërtesë është përfshirë nga zjarri në rrugën “Shaqir Igrishta” në “Mati 1”.

Rastin e ka konfirmuar për Portalin Dukagjini, zëdhënësja e Policisë në rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 17:00, kemi pranuar informatën për një incident zjarri në lagjen ‘Mati 1’, në Prishtinë, ku nga zjarri është përfshirë një banesë”, ka thënë Ahmeti.

Ahmeti ka shtuar se nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar. Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit dhe policia, të cilët po merren me rastin.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika