Zyrtare: Memphis Depay, transferohet te Atletico Madrid

Memphis Depay i ka dhënë fund periudhës së tij në FC Barcelona dhe ka nënshkruar për Atletico Madrid, këtë e ka konfirmuar klubi përmes një deklarate zyrtare

Futbollisti Memphis Depay tashmë ka nënshkruar marrëveshjen me Atletico Madrid deri në muajin qershor të vitit 2025.

Raportohet se Barcelona do të marrë një tarifë prej 3 ose 4 milionë euro.

Depay ishte bashkuar Barcelonën në verën e vitit 2021 si transfer i lirë, teksa paraprakisht ka qenë pjesë e Lyonit.

Në total, ai është paraqitur në 30 ndeshje të La Ligës, teksa ka shënuar 13-të gola dhe ka asistuar dy herë.

Memphis Depay

Golashënuesi i dytë më i mirë për Holandën

Ndërsa ishte në Barcelonë, Memphis  u bë golashënuesi i dytë më i mirë për kombëtaren e vendit të tij , duke shënuar golin e tij të 42-të me fanellën e famshme portokalli dhe duke barazuar me Klaas-Jan Huntelaar.

Ai tani ka 43 gola dhe është vetëm 7 turp nga Robin van Persie, golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të Holandës.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika