Arabia Saudite fenomenale me kurthën e “Offside”, Argjentinës i anulohen tri gola

Lionel Messi

Arabia Saudite është duke e përdorur në mënyrën më të mirë të mundshme pozicionin jashtë loje ndaj Argjentinës.

Katër gola kanë shënuar argjentinasit, nga ta, tre ishin me pozicion jashtë loje.

Golin e vetëm të rregullt për kombëtaren e Argjentinës e shënoi në minutën e dhjetë Lionel Messi nga pika e bardhë.

Penalltia u akordua pas shikimit të teknologjisë VAR, nga gjyqtari kryesor.

Ndryshe pjesa e parë u dominua me lojë dhe raste nga Argjentina, por duke mos mundur të shënojnë më shumë se një gol, dhe atë vetëm nga penalltia.

Analizat

Brazili përballet me Zvicrën pa Neymarin

Brazili, i mbështetur nga një fitore 2-0 kundër Serbisë në ndeshjen e tyre hapëse, do të kërkojë të rezervojë vendin e tij në 16-shen...

Musiala tregon sërish potencialin e tij teksa impresionon ndaj Spanjës

I mahnitshëm dhe i pashoq, adoleshenti gjerman, Jamal Musiala, tani ka etiketën si "Lionel Messi i ardhshëm". 19-vjeçari luajti një rol kyç në shtyrjen e...

Të gjitha gabimet e Meksikës në ndeshjen kundër Argjentinës

Që në momentin e parë që tifozët e Meksikës panë ndeshjen startuese të Gerardo Martinos kundër Argjentinës, shumica u habitën nga vendimi i tij...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika