Biblioteka e Kosovës “Pjetër Bogdani” mbulohet me ngjyrat e flamurit evropian

Biblioteka Kombëtare e Kosovës "Pjetër Bogdani", në mbrëmjen e së hënës për nder të shënimit të Ditës së Evropës është dekoruar me ngjyrat e flamurit evropian, të kaltër dhe të verdhë i cili simbolizon Bashkimin Evropian. FOTO Portal D, 9 maj 2022

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika