Dita e 65-të e luftimeve në Ukrainë

Hanna Tazaiev, duke mbajtur flamurin ukrainas në funeralin e djalit të saj Liuboyr Tazaiev, në qytetin perëndimor të Lviv-it. Ai u vra nga predha ndërsa luftonte në Popasna në rajonin lindor të Luhansk-ut. Photo Finbarr O'Reilly për The New York Times

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika