Dita e Shën Gjergjit: Festimi në sheshin Trafalgar të Londrës

Akrobatët kanë përformuar para Galerisë Kombëtare, shumë familje ishin mbledhur në sheshin Trafalgar të Londrës, për të festuar festën e Shën Gjergjit. Ngjarje, e cila feston shenjtorin mbrojtës të Anglisë më 23 prill, është rikthyer sërish këtë vit pasi ishte anuluar shkak i virusit Covid-19. Organizimet në shesh kishin pritur njerëzit me një treg ushqimesh dhe pijesh atë ditë. 23 prill 2022/Foto BBC

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika