“Dueli Botëror” vazhdon sonte me fillim nga ora 22:30

Edhe të martën, sikur në çdo natë tjetër me fillim nga ora 22:30 në RTV Dukagjini fillon emisioni  “Dueli Botëror” që i kushtohet Kampionatit Botëror “Katari 2022”.

Për të diskutuar rreth futbollit dhe jo vetëm në panel sonte janë tre trajnerët e njohur, Bylbyl Sokoli, Ismet Munishi dhe Afrim Toverlani.

Po ashtu krahas tyre do të jenë dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci dhe Gramoz Vokrri, tifoz i futbollit.

Ky spektakël do të drejtohet nga Ndrec Gjonaj, Erza Brahushi dhe Kadrie Canolli.

Kjo është vetëm nata e katërt e këtij emisioni, i cili do të ju shoqërojë deri në finalen e madhe të Kampionatit Botëror që zhvillohet me 18 dhjetor.

Analizat

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Cilat skuadra janë kualifikuar në fazën eliminatore të Kupës së...

Kampionati Botëror për Kupën e Botës në Katar ka filluar më datën 20 Nëntor, dhe deri  të premten e 2 Dhjetorit janë zhvilluar afro...

A e kaloi topi vijën? Nata dramatike e ndeshjes Spanjë...

Goli i diskutueshëm i Japonisë kundër Spanjës që vulosi përparimin e tyre në 16-shen e Kupës së Botës, dhe e bëri Gjermaninë të rrëzohej,...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika